Lubelską galerię opanowały zwierzęta. NASZ PATRONAT (zdjęcia)

Przez cały weekend w Galerii Olimp w Lublinie podziwiać można było różnorakie zwierzęta. Wystawa bardzo spodobała się mieszkańcom.

 

Jedną z głównych atrakcji mijającego weekendu była dla mieszkańców Lublina wystawa zwierząt, która została zlokalizowana w Galerii Olimp. Jedną z sal galerii zamieniono w mały zwierzyniec, gdzie można było podziwiać setki przeróżnych zwierząt, zarówno tych mniejszych jak i większych.

Licznie przybyli lublinianie mogli zobaczyć różnokolorowe papugi, kanarki, koty, gady, króliki, świnki morskie, gołębie oraz drób ozdobny. Podczas wystawy można było poznać tajniki hodowli tych zwierząt podczas rozmów z przedstawicielami Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Ptaków Ozdobnych.

Wystawa była niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych gości. –Każde ze zwierząt mi się podobało, najbardziej ten duży wąż i kot bez sierści – tłumaczył 5-letni Wojtek. Z kolei dziewczynki gustowały głównie w królikach i papużkach, choć nie brakowało wyjątków. – Najfajniejszy był pająk, jakbym takiego miała, to bym straszyła nim starszego brata, który mi dokucza – dodała 6-letnia Julka.

Część ze zwierząt można było na miejscu zakupić. Na wystawie byli obecni także przedstawiciele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i działającym przy nim Egzotarium. Opowiadano o pracy w schronisku, adopcjach zwierząt a także o odpowiedzialności jaka spoczywa na właścicielach zwierząt.

(fot. lublin112)
2015-01-18 17:09:38