Lubelscy rowerzyści otrzymają nowe stojaki, barierki, pompki oraz stacje naprawy jednośladów

Lubelski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął poszukiwania firmy, która dostarczy i zamontuje na terenie miasta nową infrastrukturę dla rowerzystów. Pojawią się również wyczekiwane od lat stacje naprawy rowerów.

 

Zakres zamówienia obejmuje dostawę 61 stojaków rowerowych, 44 stojaków modułowych, 87 barierek w formie ławko – podpórki, 13 stacji napraw rowerów oraz 20 pompek rowerowych. Zadaniem wykonawcy będzie również montaż urządzeń na terenie miasta. Urzędnicy wymagają, aby wszystkie elementy były fabrycznie nowe a także odporne na korozje, czynniki środowiska oraz akty wandalizmu. Dodatkowo ich montaż ma zostać przeprowadzony w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość ich kradzieży.

Stojaki rowerowe muszą mieć kształt zbliżony do stojaków typu Lublin montowanych na stacjach Lubelskiego Roweru Miejskiego, umożliwiać bezpieczne oparcie i przypięcie m.in. za pomocą obejmy typu U-lock, co najmniej dwóch rowerów niezależnie od rozmiaru ramy, szerokości opony czy też kształtu kierownicy. Stojaki modułowe mają mieć długość od 330 cm do 340 cm, wysokość uchwytów od 70 cm do 75 cm, szerokość uchwytów od 70 cm do 75 cm oraz odstęp pomiędzy uchwytami od 75 cm do 80 cm. Mają umożliwiać bezpieczne oparcie i przypięcie co najmniej dziesięciu rowerów.

Barierki w formie ławko-podpórki mają mieć długość od 75 cm do 80 cm i wysokość od 130 cm do 135 cm. Zaplanowano w nich siedzisko w formie nieruchomej barierki wykonanej z rury stalowej. Stacje napraw rowerów muszą być wyposażone w trzy rodzaje wkrętaków, klucz nastawny, dwa klucze płaskie, zestaw imbusów w rękojeści, ręczną pompkę oraz dwie łyżki do opon. Każde narzędzie powinno być zabezpieczone przed kradzieżą linką stalową.

Dostawa i montaż urządzeń ma nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

(fot. lublin112-zdjecie ilustracyjne)
2018-09-13 23:24:14