Lubelscy kryminalni zatrzymali fałszywych policjantów. Próbowali wyłudzić 10 tys. złotych (zdjęcia)

M8n 68-93218

We wtorek lubelscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podających się za policjantów. Oszuści próbowali wyłudzić od mieszkanki Lublina 10 tys. złotych.

 

Wczoraj lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat, którzy usiłowali wyłudzić od 76-letniej mieszkanki Lublina 10 tys. złotych.

Do kobiety zadzwonił jeden z mężczyzn i podając się za policjanta poinformował, że konto kobiety jest zagrożone. Jednocześnie 76-latka usłyszała, że będzie uczestniczyła w akcji policji wymierzonej przeciwko oszustom.

Została poproszona o pomoc w zatrzymaniu sprawców. Cały czas prowadząc rozmowę, kobieta udała się do banku i wypłaciła wszystkie oszczędności. Pieniądze miała przekazać drugiemu funkcjonariuszowi, który już czekał na jednej z ulic dzielnicy LSM.

W momencie przekazywania pieniędzy oszustom do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. W ręce mundurowych wpadli dwaj mieszkańcy Lublina.

Mężczyźni wcześniej mieli już konflikt z prawem i byli wielokrotnie karani. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo oszustwa grozi im do 8 lat pobawienia wolności.

68-93213

2016-09-14 12:40:44
(fot. Policja Lublin)