Lubelscy kryminalni zatrzymali dwóch poszukiwanych przestępców

DSC01407

Lubelscy kryminalni w ciągu ostatnich dni zatrzymali dwóch przestępców. Jeden z nich nie zamierzał stawić się do odbycia kary, drugi zaś nie powrócił do celi po wyjściu na przepustkę.

 

Pod koniec września na Tatarach w Lublinie doszło do pobicia 42-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sprawca tego czynu, 20-letni mieszkaniec Lublina, został skazany za przestępstwo, jednak nie zamierzał stawić się do odbycia kary.

Poszukiwaniami młodego przestępcy zajęli się kryminalni z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Lublinie. Ustalili, że najprawdopodobniej ukrywa się u swojej znajomej w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Obserwacja mieszkania potwierdziła ich przypuszczenia. Wczoraj rano weszli do budynku. 20-latek usiłował uciec przez okno jednak tam również czekali kryminalni. Jeszcze wczoraj został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Lublinie.

Z kolei kilka dni temu kryminalni zatrzymali 40-letniego Tomasza G. skazanego na 12 lat więzienia za zabójstwo. Mężczyzna już był w areszcie jednak po wyjściu na przepustkę nie powrócił do celi. Przestępstwa dopuścił się w 2006 roku.

40-latek ukrywał się na terenie powiatu kraśnickiego. Mężczyzna dorabiał na budowie, gdy zjawili się po niego policjanci. Był całkowicie zaskoczony gdy zszedł z rusztowania. Skazany za zabójstwo 40-latek w asyście policjantów wrócił do aresztu.

2018-08-09 09:08:27
(fot. lublin112.pl)