Lubartów: Napadli na 74-latkę. Ukradli 9zł

Dwaj młodzi mieszkańcy Lubartowa napadli na idącą chodnikiem 74–letnia kobietę. Przewrócili ją i zabrali torebkę z zawartością 9 złotych.

-Do rozboju doszło w niedzielę tuż przed godziną 18.00 na ulicy Szaniawskiego w Lubartowie. Do idącej chodnikiem 74 – letniej mieszkanki Lubartowa podbiegło dwóch młodych mężczyzn, przewrócili ją na ziemię, a następnie zabrali torebkę z zawartością 9 złotych. Po wszystkim sprawcy uciekli w kierunku pobliskiego torowiska – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie sierż. szt. Grzegorz Paśnik

Zaalarmowani przez pokrzywdzoną policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już kilka minut później przestępcy wpadli w ręce mundurowych. Byli to dwaj młodzi mieszkańcy Lubartowa w wieku 16 i 17 lat. Młodszy z nich, dobrze znany policjantom, kilkadziesiąt godzin wcześniej uciekł z ośrodka wychowawczego.

17 – latek trafił do policyjnego aresztu, 16 – latek do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Obydwaj trafią przed oblicze sądu. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

2014-01-28 20:21:07
(fot. lublin112.pl)