Łęczna: Fałszywi kominiarze wyłudzali pieniądze za usługę

chimney-sweep-647678_960_720

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podawali się za kominiarzy i przeprowadzali przeglądy kominów. Obaj wpadli na gorącym uczynku podczas przeglądu kominów w jednej ze szkół na terenie powiatu łęczyńskiego.

 

We wtorek policjanci z Łęcznej zostali zaalarmowani, że na początku września do jednego z mieszkań na terenie powiatu łęczyńskiego przyszło dwóch mężczyzn podających się za kominiarzy.

– Oświadczyli, że zostali skierowani przez Urząd Gminy celem przeglądu kominów. Następnie wypisali rachunek za wykonaną usługę w kwocie 400 zł. Kiedy mieszkanka domu oświadczyła, że nie ma tyle pieniędzy stwierdzili, że może być 200 zł. Po sprawdzeniu w Urzędzie Gminy, okazało się, że pracownicy nie kierowali żadnych kominiarzy do wykonywania tego typu usług – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

W środę w jednej ze szkół na terenie powiatu pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy przystąpili do przeglądu kominów. Na miejsce natychmiast udali się łęczyńscy kryminalni i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina i 53-letniego mieszkańca gminy Jabłonna. Mężczyźni zażądali za przegląd szkolnych kominów 900 zł.

Po zatrzymaniu obaj trafili na komendę. Tak policjanci ustalili, że mężczyźni nie mają kwalifikacji w zakresie świadczenia usług kominiarskich. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności działania oszustów.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich osób, które zostały pokrzywdzone takim działaniem bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego typu zdarzeń o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej tel. 81 75 27 210.

2016-09-07 19:16:41
(fot. pixabay.com)