Kreatywne półkolonie dla dziewczynek i chłopców

little girl and water colors

W dzisiejszych czasach nowe kierunki rozwoju wyznaczane są przez dynamiczne i kreatywne jednostki. O ile dynamizm i chęć odkrywania świata posiada w sobie każde dziecko, o tyle kreatywność nie jest już cechą każdego człowieka. Dzieci poprzez swój entuzjazm i niespożytą energię potrafią poświęcić wiele czasu na odkrywanie jak funkcjonuje otaczający nas świat. Młode umysły odpowiednio pokierowane są w stanie nadzwyczajnie się rozwinąć. Kreatywność zaś można i trzeba w sobie odkrywać i trenować, ponieważ jest to cecha, która przydaje się człowiekowi na każdym etapie życia. Pomaga w przystosowaniu się do zmieniających się warunków otoczenia oraz tworzenia własnego spójnego światopoglądu.

Kreatywny Warsztat Artystyczny oraz Wakacyjny Warsztat Teatralny to propozycje półkolonii przygotowane z myślą o dziewczynkach, które uwielbiają zajęcia plastyczne i artystyczne. Kursy pomogą w ćwiczeniu uważności, pamięci i współpracy zapewniając przy okazji masę zabawy. Łącząc tradycyjne zabawy z nowoczesnymi technologiami zadbamy o wszechstronny rozwój dziecka.

 

child holding a instant camera

 

Kreatywny Warsztat Artystyczny składa się z szeregu różnorodnych zajęć – warsztaty „Jak pokazać siebie” pomogą naszemu dziecku w autoprezentacji dodając mu pewności siebie i rozwijając kreatywne myślenie. Dodatkowo dzieci czeka tworzenie własnego szkicownika, rozwikłanie tajemnicy perspektywy oraz krótka lekcja rysunku. Nauczymy się także jak dzielić projekt na etapy i przygotowywać się do pracy. W programie półkolonii nie zabraknie także warsztatów z rękodzieła (biżuteria, lekcja szycia) i mini laboratoriów, na których nauczymy się tworzyć kosmetyki. Na warsztatach z robotyki będziemy konstruować roboty i programować je.

 

child to prepare for the trip

 

Wakacyjny Warsztat Teatralny zabierze dzieci w niesamowity świat teatru. Na podopiecznych czekają zajęcia z emisji głosu i dykcji oraz kurs ruchu scenicznego. Na warsztatach z improwizacji nauczymy się kreatywności świetnie się przy tym bawiąc. W programie przewidziane jest także zwiedzanie kulis teatru oraz przygotowanie własnych masek i scenografii do spektaklu finałowego. Będziemy tworzyć własny scenariusz spektaklu i nauczymy się tworzenia efektów specjalnych. Zajęcia pomogą rozwinąć drzemiący w dzieciach potencjał.

 

Cute girl looking at model of house on table . Mixed media

 

Na dzieci czekają także wspólne wyjścia do parku, gry i zabawy integracyjne, wycieczki nad Zalew Zemborzycki, a w razie niepogody sala zabaw Kemping u Superika stoi otworem. Dobra zabawa gwarantowana przez cały tydzień.
Turnusy będą odbywać przez całe wakacje, począwszy od pierwszego tygodnia. Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 16:30, w cenie zapewnionie jest pełne wyżywienie oraz napoje w trakcie dnia.

Super IQ
Gala, ul. Fabryczna 2, III p.
Zapisy tel. 508 793 986 lub przez stronę internetową http://superiq.pl/polkolonie/

 

logo super iq-01

 

artykuł reklamowy