Krasnystaw: Zabił syna siekierą podczas świąt

W minioną sobotę na terenie gminy Krasnystaw doszło do zabójstwa 53-letniego mężczyzny. Jak ustalili śledczy, sprawcą morderstwa okazał się 82-letni ojciec ofiary.

 

Do zdarzenia doszło 26 grudnia około godziny 16 na terenie gminy Krasnystaw. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów zostało znalezione ciało 53-letniego mężczyzny.

– Na miejsce zostali skierowani policjanci, wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu medycyny sądowej. Już wstępne ustalenia wskazywały, iż mogło dojść do zabójstwa. Mężczyzna miał rany cięte głowy – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Śledczy ustalili, że zabójcą 53-latka jest 82-letni ojciec. Obaj mieszkali w jednym domu.

– 82-latek zabił swojego syna zadając mu co najmniej pięć ciosów siekierą w głowę. Po dokonaniu zbrodni ukrył narzędzie w schowku wykonanym w podłodze obory. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności pojawiło się wiele przesłanek świadczących o tym, że w porozumieniu ze sprawcą działał również brat ofiary. Przesłanki te są aktualnie weryfikowane przez śledczych – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

Mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. Dziś trafili do aresztu na okres trzech miesięcy.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności śmierci 53-latka.

2015-12-29 17:26:33
(fot. Policja Krasnystaw)