Kraśnik: Wypadki z udziałem rowerzystów. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w Kraśniku doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Sprawca jednego z wypadków był pijany.

 

Policjanci z Kraśnika ustalają okoliczności dwóch wypadków z udziałem rowerzystów. Do pierwszego doszło w czwartek na ul. Wojskowej w Kraśniku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 10-letni rowerzysta, wyjechał z bocznej drogi wprost przed nadjeżdżający samochód.

– Dziesięciolatek po potrąceniu, podniósł się z drogi i chciał udać się do domu. Na szczęście, rozsądnie zachował się kierowca samochodu, który wezwał karetkę i nie pozwolił się potrąconemu dziecku oddalić. Chłopiec transportem lotniczego pogotowia trafił do szpitala w Lublinie – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Drugie zdarzenie miało miejsce na ul. Urzędowskiej ok. godz. 22.00. 32-latka poruszająca się ścieżką rowerową została potrącona przez samochód wjeżdżający na posesję. Kobieta doznała obrażeń ręki.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem, badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

2015-09-18 13:48:25
(fot. Policja Kraśnik)