Z kraju: Policjanci zatrzymali kierowcę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie trójki pieszych

DSC04411

W minioną sobotę w miejscowości Świdnik w powiecie nowosądeckim doszło do tragicznego wypadku. Kierujący pojazdem osobowym potrącił 36-letnie małżeństwo oraz ich 10-letniego syna. Rodzina zginęła na miejscu, a kierujący uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Policjanci po kilkunastu godzinach od wypadku zatrzymali dwie osoby podejrzewane o udział w tym tragicznym zdarzeniu. Zatrzymani to mieszkańcy Sądecczyzny – mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie zakryty był folią. Wstępne ustalenia wskazują, że pojazdem kierował 21-latek.

Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć o tym, że brał udział w wypadku. Samochód poddawany jest oględzinom, a biegli weryfikują, czy uszkodzenia mają związek z przedmiotowym zdarzeniem.

Od zatrzymanych została pobrana krew celem przebadania na zawartość alkoholu i narkotyków. Czynności procesowe z ich udziałem będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą.

Jak się okazało sprawca zdarzenia oraz ofiary znali się, co więcej razem uczestniczyli w imprezie, chwilę przed wypadkiem. Śledczy ustalili, że kierowca odjechał po potrąceniu pieszych, jednak po jakimś czasie wrócił na miejsce zdarzenia. 21-latek zeznał, że był tak pijany, iż nie pamięta momentu wypadku. Policjanci zatrzymali także trzecią osobę, jest to matka jednego z mężczyzn.

21-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

2018-01-22 16:49:36
(fot. ilustr. lublin112.pl)