Kradł pieniądze z lokat klientów banków. Wpadł w Poznaniu. Straty na ponad milion złotych (wideo, foto)

Lubelscy policjanci zatrzymali na terenie Poznania mężczyznę, który okradał lokaty i rachunki oszczędnościowe klientów banku. 28-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie ustalili, że 28-letni były już pracownik jednego z banków wypłacał pieniądze z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów.

-Mężczyzna działał co najmniej od kilu miesięcy. Trwa ustalanie ilu klientów padło ofiarą oszusta. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zwolniony z banku w wrześniu br. Lubelscy policjanci ustalili, że może przebywać w Poznaniu. Tam w miniony czwartek został zatrzymany – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Mundurowi przeszukali kilka miejsce gdzie mógł przebywać 28-latek. Zabezpieczono m.in. komputery i dokumentację bankową, która potwierdzającą wypłaty z lokat klientów banku.

-Podejrzany 28-letni Paweł W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości – dodaje podkom. Andrzej Fijołek.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

2014-12-20 10:01:11
(fot. wideo KWP Lublin)