Kozioł zaatakował mężczyznę, potem dobijał się do drzwi. Na pomoc ruszyli strażacy

Służby ratunkowe co jakiś czas biorą udział w różnych, często nietypowych akcjach. Jedna z nich miała miejsce wczoraj, kiedy to zwierzę zaatakowało gospodarza.

 

Zdarzenie miało miejsce w piątek przed godziną 15 w jednej z miejscowości w gminie Ostrów Lubelski w powiecie lubartowskim. Straż pożarna została powiadomiona o zwierzęciu gospodarskim, które zaatakowało mężczyznę. Co więcej, pomimo że gospodarz schował się w mieszkaniu, zwierzę nie odpuściło i uderzało rogami w drzwi. Agresywnie zachowywało się również wobec pozostałych osób na posesji.

W końcu o pomoc poproszono strażaków. Na miejsce skierowano dwa zastępy, jeden z OSP w Rozkopaczewie, drugi z JRG w Lubartowie. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zagonili kozła do obory. Zabezpieczyli także drzwi aby ten nie wydostał się na zewnątrz.

Ponieważ poszkodowany mężczyzna został poturbowany przez zwierzę, na miejsce skierowany został również zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście oprócz ogólnych potłuczeń ciała, nic mu się nie stało. Działania straży pożarnej trwały ponad godzinę.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-12-10 16:40:48