Konkurs na najładniejszą posesję. Został tydzień na zgłoszenia

\

Tylko do najbliższego czwartku można zgłaszać swoje posesje do konkursu na najładniejszą w powiecie. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

Wzorem lat ubiegłych, w tym roku również ogłoszono konkurs na najładniejszą posesję w powiecie lubelskim. Ze względu na to, że ogłoszenie wyników odbywa się tradycyjnie na dożynkach powiatowych w ostatnią niedzielę sierpnia, pozostało niewiele czasu na zgłoszenia. Przyjmowane one będą tylko do czwartku 7 sierpnia, w każdym z urzędów gmin. Są tam specjalne formularze, które trzeba wypełnić i pozostawić w gminie właściwej dla miejsca lokalizacji zgłaszanej posesji.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: zagroda wiejska czyli gospodarstwo rolne oraz zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. – Komisja oceniająca posesje będzie brała pod uwagę m.in. ich wygląd wraz z budynkami, zagospodarowanie terenu, w tym ogrodzenie i dobór roślin, a także sposób gromadzenia odpadów, odprowadzania nieczystości i wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii – wyjaśnia Starosta Lubelski Paweł Pikula.

Dla właścicieli najładniejszych posesji zagwarantowano atrakcyjne nagrody. Co ważne, będą one przyznane za pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii, czyli otrzymają je właściciele sześciu posesji. Za najładniejszą będzie to nagroda o wartości 2000 złotych, za drugie miejsce o wartości 1500 złotych, a za trzecie miejsce do 1000 złotych. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia podczas tradycyjnych Dożynek Powiatowych w Radawcu.

(fot. Starostwo Powiatowe)
2014-08-02 19:47:57