Kompletnie pijany kierowca doprowadził do zderzenia (zdjęcia)

W sobotę wieczorem w Lubartowie kompletnie pijany kierowca zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 20 w Lubartowie na ulicy Słowackiego. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe, fiat i opel. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, w obu pojazdach podróżowało łącznie cztery osoby, wszystkie z nich zostały przewiezione do lubartowskiego szpitala. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki stwierdzili, że sprawca zdarzenia, kierujący fiatem 35-letni mieszkaniec gm. Ostrów Lubelski jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W podobnym stanie był jego kolega, z którym razem podróżował. Jak ustalono, fiat wyjeżdżając z ulicy Cmentarnej zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego zajechał drogę a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym ulicą Słowackiego oplem.

Teraz mężczyzna kierujący fiatem trzeźwieje, a gdy dojdzie do siebie zostaną mu postawione zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcie dostaliśmy na nasz telefon alarmowy od naszego czytelnika. DZIĘKUJEMY !(fot. tytułowe czytelnik, pozostałe PSP Lubertów)
2014-02-23 21:14:59