Po raz kolejny kajakarze będą sprzątać rzekę ze śmieci. Każdy może się przyłączyć

121

W przyszłym tygodniu kajakarze znów zamierzają oczyścić ze śmieci rzekę Wyżnicę. W tej ekologicznej akcji może wziąć udział każdy chętny. Udział jest bezpłatny.

 

W sobotę 22 września już po raz trzeci odbędzie się akcja ekologiczna „Sprzątamy Wyżnicę”. Zorganizowana zostanie w ramach corocznej wrześniowej międzynarodowej kampanii na rzecz sprzątania Świata. Sprzątanie Wyżnicy organizuje Lidia Klimek, czyli mobilna wypożyczalnia kajaków, WKAJAKACH.

Akcja polegać będzie na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających w korycie rzeki Wyżnicy. Odcinek, który zostanie objęty sprzątaniem znajduje się na terenie gminy Józefów nad Wisła. Ma ok. 5 km długości i rozpoczyna się w miejscowości Bór a kończy w Rybitwach.

Celem wydarzenia jest propagowanie aktywności fizycznej połączonej z edukacją proekologiczną na rzecz środowiska naturalnego i ochrony zasobów wodnych. Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich uczestników. Organizator zapewnia zarówno kajaki, jak też worki, do których zbierane będą odpady.

Gmina Józefów nad Wisłą ze względu na położenie oraz wybitne zasoby przyrodnicze, i krajobrazowe zajmuje wysoką pozycję w europejskich i krajowych systemach przyrodniczych oraz programach ochrony środowiska (NATURA 2000, ECONET PL, CORINE). Udział w akcji przyniesie korzyści dla środowiska naturalnego a także podniesie walory wizualne rzeki.

Aby wziąć udział w akcji należy się skontaktować z organizatorem.

(fot. archiwum)
2018-09-13 22:27:29