Kolejne zniszczone drogi w powiecie lubelskim niebawem zostaną wyremontowane (zdjęcia)

63

Kolejne najbardziej zniszczone drogi w powiecie lubelskim zostaną w najbliższych miesiącach przebudowane. Dzięki temu znikną dziury, koleiny i liczne nierówności, na jakie narzekali kierowcy.

 

Podpisane zostały umowy na przebudowę dwóch dróg w powiecie lubelskim, na stan których kierowcy skarżyli się od dawna. Pierwsza z nich to pełna dziur i kolein droga łącząca Dominów ze Skrzynicami. Przebudowa obejmie 4 km odcinek, a wykonawcą prac będzie lubelska firma Igord, która złożyła ofertę opiewającą na prawie 8 milionów złotych. Dzięki temu w kasie powiatu zostało prawie 2 mln złotych, które mają trafić na kolejne remonty dróg. Prace maja ruszyć, kiedy tylko pozwoli na to pogoda.

Druga droga, przy której niebawem ruszą prace, łączy miejscowości Góra i Wojciechów. W tym przypadku drogowcy zajmą się najbardziej zniszczonym odcinkiem liczącym 7 km. Wykonawcą inwestycji została firma WOD-BUD z Kraśnika, która oszacowała koszty na prawie 5,5 mln zł, milion mniej niż zarezerwował na ten cel powiat. Roboty rozpoczną się już niebawem od wycinki drzew. Obie drogi mają być gotowe w połowie sierpnia.

W marcu planowane jest rozstrzygnięcie kolejnych przetargów. Przebudowana zostanie ul. Zamkowa w Bychawie i fragment drogi od ul. Lubelskiej w Bełżycach przez Strzeszkowice i Krężnicę Jarą do Lublina.

60

61

62

64

(fot. Powiat Lubelski)
2018-02-24 19:04:42