Kolejna restauracja w Lublinie zamknięta z powodu brudu


Jedna z lubelskich restauracji serwujących sushi została zamknięta przez sanepid. W lokalu w centrum miasta stwierdzono fatalny stan sanitarny.

Znajdująca się przy al. Racławickich w Lublinie restauracja Takushi Sushi została zamknięta przez sanepid. Podczas dzisiejszej kontroli, inspektorzy stwierdzili, że warunki sanitarno-epidemiologiczne jakie zastano w lokalu mogą zagrażać zdrowiu klientów. Kontrola w tym lokalu została przeprowadzona po skargach klientów, którzy po spożyciu serwowanych tam posiłków dostali rozstroju żołądkowego. O ile kłopoty zdrowotne nie były zbyt poważne i nie wymagały hospitalizacji, to jednak inspektorzy postanowili że nie ma na co czekać i pojechali skontrolować restaurację.

Najgorzej było w pomieszczeniu gdzie przygotowywane były posiłki, blaty nie były dezynfekowane, przynajmniej brakowało środków do tych czynności, część produktów z których wykonywano dania była przeterminowana, część zaś w ogóle nie posiadała żadnych oznaczeń, co do daty spożycia czy tez pochodzenia. Brudne warzywa leżały obok gotowych już produktów a ryby rozmrażano w zlewie.

Część pracowników nie posiadała także dokumentów, dopuszczających ich do pracy ze środkami spożywczymi. Wobec całej listy nieprawidłowości, inspektorom nie pozostało nic innego jak nałożyć najwyższy prawem przewidziany mandat w kwocie 500 złotych, oraz zakazać dalszej działalności lokalu. Teraz do póki nie zostanie on przywrócony do właściwych standardów musi pozostać zamknięty.

(fot. archiwum)
2014-02-26 16:42:25