Kolejna kontrola w sklepie na Furmańskiej. Znowu odnaleziono dopalacze

null
Inspektorzy lubelskiego sanepidu znów wkroczyli do sklepu przy ulicy Furmańskiej w Lublinie. Ponownie w sklepie znaleziono dopalacze.

Wojna pomiędzy jednym ze sklepów przy ulicy Furmańskiej w Lublinie a sanepidem wciąż trwa. We wtorkowe przedpołudnie inspektorzy sanepidu ponownie przeprowadzili kontrolę w doskonale już im znanym punkcie handlowym. Tak samo jak przy poprzednich kontrolach, w środku odnalezione zostały środki chemiczne, tzw. dopalacze. Dzisiaj po raz kolejny postanowiono o wydaniu decyzji o zakazie prowadzenia dalszej działalności handlowej w tym miejscu. Odpowiednie informacje zostały już przekazane osobom odpowiedzialnym za prowadzenie sklepu.

Była to już trzecia kontrola przeprowadzona przez inspektorów w tym miejscu w tym miesiącu. Poprzednie odbyły się 13 i 23 grudnia, przy pierwszej znaleziono 25 opakowań substancji i nazwie „Cząstka Boga”, przy kolejnej 20 opakowań. W sylwestra zaś zabezpieczono 12 sztuk dopalaczy o tej samej nazwie. Według prawa sklep powinien zostać zamknięty i nie może się w nim odbywać handel żadnymi towarami. Czy tak jest naprawdę, inspektorzy będą sprawdzać w kolejnych dniach.

Jeżeli właściciele placówki handlowej nie dostosują się do wydanych dzisiaj decyzji, sanepid zapowiada kolejne bardziej surowe sankcje.

(fot. archiwum)
2014-01-02 20:31:55