Łukasz Czepiela kolejną gwiazdą Air Festivalu w Świdniku (foto)

//

Tydzień temu organizatorzy Air Festivalu w Świdniku ogłosili nazwisko pierwszej gwiazdy wydarzenia. Dzisiaj przedstawili kolejnego pilota, którego podniebne wyczyny będzie można podziwiać na czerwcowej imprezie.

 

Łukasz Czepiela lotnictwem fascynuje się od najmłodszych lat. Już jako 6 – latek podjął odważną decyzję, że zostanie pilotem. Zainspirował go pokaz świdniczanina Janusza Ksperka, wielokrotnego Mistrza Świata w akrobacji samolotowej. Uparcie dążył do realizacji swojego marzenia. Zaczynał od licencji szybowcowej. Jako 19 – latek wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie zrobił kurs akrobacji samolotowej i rozpoczął współpracę ze słynnym zespołem Honda Dream Team. Po kilku latach został jego szefem.

Na co dzień zasiada za sterami Airbusa linii lotniczych WizzAir. Ale oczywiście ani na chwilę nie zapomniał o swojej fascynacji akrobacjami samolotowymi. Kilka lat temu rozpoczął wielką przygodę w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów lotniczych świata – Red Bull Air Race. Na stopniach podium udało mu się stanąć już kilkukrotnie. Zeszłoroczne zmagania Red Bull Air Race w klasie Challenger Cup – będącej przedsionkiem grupy mistrzowskiej zakończył na trzecim miejscu i jak podkreśla, to nie jest jego ostatnie słowo. W tej chwili Łukasz Czepiela jest najlepszym polskim pilotem wyścigowym.

W czerwcu jego umiejętności będzie mogła podziwiać publiczności Świdnik Air Festival. Wydarzenie zostało zaplanowane na 9 i 10 czerwca, na trawiastym lotnisku aeroklubowym. Organizatorami imprezy są Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

(fot. czepiela.com)
2018-02-16 17:32:16