Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Klub sportowy Heksa z Niedrzwicy Dużej na podium w Regionalnych Rozgrywkach Orange

W gronie 12 klubów, które podczas piątych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange zmierzyli się ze sobą w walce o zwycięstwo znalazł się KS Heksa z Niedrzwicy Dużej. Podczas rozgrywek młodzi sportowcy zajęli drugie miejsce.

W Regionalnych Rozgrywkach KSO wzięło udział ponad 160 młodych zawodników. Spotkanie odbyło się w czwartek w Tyczynie niedaleko Rzeszowa. Walkę o tytuł najlepszego klubu w regionie urozmaicił trening z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką oraz Marcinem Urbasiem. Zwycięzcami zostali reprezentanci UKS Hercules Brzostek. Drugie miejsce zajęli młodzi sportowcy z KS Heksa w Niedrzwicy Dużej z kolei na trzecim miejscu uplasował się UKS Olimp Stubno.

Podczas rozgrywek młodzi sportowcy mieli okazję trenować razem z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką oraz Marcinem Urbasiem. Klub Heksa działa od czerwca 2013 roku przy Stowarzyszeniu Animacji Kultury „HEKSA”. Specjalizuje się w piłce nożnej oraz tenisie stołowym. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zajmując czołowe miejsca w tabelach, uczestniczą w turniejach piłki nożnej o zasięgu wojewódzkim.

W maju br. dwóch klubowiczów wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Isar Cup w Monachium. We wrześniu klub rozpocznie grę w III Lidze Tenisa Stołowego. Od trzech lat klub organizuje dla swoich zawodników letnie obozy sportowo-rekreacyjne w różnych regionach Polski.