Na klientów banku zaciągała pożyczki. Usłyszała 130 zarzutów (foto)

68-114970

Kryminalni z Lublina zatrzymali 27-latkę, która pracując w jednej z placówek bankowych w Lublinie wykorzystała dane osobowe klientów do zaciągania pożyczek tzw. „chwilówek”. Zatrzymana usłyszała 130 zarzutów dotyczących wyłudzeń i podrobienia dokumentów.

 

Śledczy ustalili, że 27-letnia Małgorzata S. działała w latach 2013-2014. Będąc pracownicą jednej z placówek bankowych w Lublinie miała dostęp do danych klientów i bez ich wiedzy zakładała konta bankowe, następnie zaciągane były kredyty tzw. „chwilówki”.

– W podanych danych osobowych nie zgadzał się adres zamieszkania, dlatego pokrzywdzeni dowiadywali się o zaciągniętych pożyczkach najczęściej dopiero po zgłaszaniu się do nich firm windykacyjnych – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Sprawą oszustki zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Wczoraj 27-latka została doprowadzona do prokuratury gdzie usłyszała 130 zarzutów dotyczących wyłudzeń i podrobienia dokumentów. Pokrzywdzonych jest około 40 firm udzielających pożyczki za pośrednictwem internetu. 27-latka wykorzystała łącznie dane osobowe 55 osób – wyjaśnia podkom. Andrzej Fijołek.

Kobieta trafiła do aresztu na okres 3 miesięcy.

2017-10-19 18:04:13
(fot. Policja Lublin)