Kilkuset narciarzy pobiegnie na igrzyska … w Tomaszowie Lubelskim

null

W weekend w Tomaszowie Lubelskim odbędą się jedne z największych w Polsce zawody dla narciarzy biegowych. Organizatorzy spodziewają się kilkuset uczestników z całego kraju.

Przez dwa dni weekendy Siwą Dolinę w Tomaszowie Lubelskim opanują narciarscy biegacze. Odbędzie się tam kolejna edycja imprezy sportowej „Bieg na Igrzyska”, którą organizuje Polski Związek Narciarski. Zapisało się już ponad 200 zawodników ale może być ich znacznie więcej. Będą to głównie członkowie najlepszych klubów narciarstwa biegowego z całego kraju. Uczestnicy zawodów będą walczyć o Puchar Roztocza.

„Bieg na Igrzyska” jest programem sportowo-społecznym adresowanym do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego. Ze względu na sukcesy jakie odnosi Justyna Kowalczyk, sport ten stał się bardzo popularny i zwiększa się liczba klubów sportowych, które prowadzą sekcje biegów narciarskich.

Oprócz zakrojonej na szeroką skalę promocji biegów narciarskich, zawody mają pomóc w szukaniu największych talentów tej dyscypliny sportu. Jak zapewniają organizatorzy, to właśnie z zawodników którzy uczestniczą w tych biegach, zostaną wyłonieni najlepsi, i to oni będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

Zawody rozpoczynają się o godzinie 10, wtedy pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę.

(fot. mat.organizatora)
2014-01-25 08:00:00