Po kilkunastu latach do Hrubieszowa wrócą pociągi dalekobieżne

50

Nie tylko do Zamościa, lecz również do Opola, Wrocławia a nawet Szczecina będzie można od grudnia dojechać pociągiem z Hrubieszowa. Zapewni to pociąg „Hetman”.

 

Kilkanaście lat minęło, odkąd zlikwidowane zostało kolejowe, osobowe połączenie kolejowe do Hrubieszowa. Od 2004 roku, pojawiło się tam zaledwie kilka pociągów specjalnych. Nawet dworzec w Hrubieszowie został zamieniony na dom weselny. Jednak pewne jest już, że po kilkunastu latach przerwy, powiat hrubieszowski odzyska dalekobieżne połączenie kolejowe.

Co więcej, PKP PLK Lubelski Zakład Kolejowej zainwestuje 6,5 miliona złotych na poprawienie stanu infrastruktury na odcinku pomiędzy Hrubieszowem a Zamościem. Polepszy to bezpieczeństwo ruchu a także zapewni szybszy przejazd na tej trasie.

Od 10 grudnia 2017 do Hrubieszowa będzie kursował codzienny pociąg dalekobieżny IC „Hetman” relacji: Szczecin/Jelenia Góra – Przemyśl – Hrubieszów. Wstępny rozkład wskazuje, że skład będzie wyjeżdżał z Hrubieszowa o godzinie 5:45, o 6:50 będzie w Zamościu, 7:40 w Biłgoraju, 9:50 w Rzeszowie, 11:50 w Krakowie a o 15:25 we Wrocławiu.

Tam nastąpi podział składu. Część wagonów pojedzie do Jeleniej Góry, część zaś do Szczecina. Na końcową stację na Dolnym Śląsku pociąg wjedzie o godz. 18 zaś na szczeciński dworzec kilka minut po godzinie 20. Jest to jednak dopiero wstępny rozkład, finalny będzie znany dopiero w połowie listopada.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-08 15:13:04