Kierowca bmw został zatrzymany po pościgu. Był agresywny, groził policjantom (foto)

68-122444

W środę kraśniccy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę bmw. Młody mężczyzna był agresywny i groził policjantom, co więcej miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Wczoraj po południu w Zakrzówku policjanci dali sygnały do zatrzymania kierowcy bmw. Ten widząc patrol nie miał zamiaru się zatrzymywać i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg, kierujący bmw pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych w radiowozie nie podporządkował się poleceniom policjantów.

– W trakcie ucieczki kierowca stwarzał niebezpieczeństwo dla innych użytkowników wyprzedzając w miejscach niedozwolonych, na przejściach dla pieszych, na tzw. „trzeciego” czy po prawej stronie. Policjanci usiłowali kilkakrotnie zablokować uciekający pojazd. Manewry jednak były nieskuteczne, uciekający pojazd miejscami jechał z prędkością 180 km/h. Dopiero, gdy skręcił w boczną drogę pojazd zakopał się na poboczu – relacjonuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta siedział 19-letni mieszkaniec gminy Wilkołaz. Młody mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny, a także usiłował się wyrwać policjantom i im groził.

– Sprawdzenie tożsamości potwierdziło podejrzenia interweniujących funkcjonariuszy. Młody człowiek nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania, a ponadto miał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia st.asp. Janusz Majewsk.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej ucieczkę i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

2018-03-01 16:10:55
(fot. Policja Kraśnik)