Lublin: Kierowała trolejbusem mając niemal promil alkoholu

DSC00411

Wczoraj na jednej z ulic Lublina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej oraz samochodu osobowego. Jak się okazało kierująca trolejbusem miała niemal promil alkoholu w organizmie.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15 na ul. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino.

Policjanci przyjęli zgłoszenie, że doszło tam do kolizji z udziałem trolejbusu i samochodu marki Fiat. Dyżurny KMP w Lublinie wysłał w to miejsce policyjny patrol.

Jak się okazało na miejscu, nie doszło do zderzenia pojazdów. Podczas jazdy trolejbusu nagle z trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk. Wyrwany ślizg uderzył następnie w jadącego za trolejbusem fiata.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu obecny był już pracownik z nadzoru ruchu.

Po badaniu alkomatem okazało się, że kobieta kierująca trolejbusem była nietrzeźwa. Badanie wykazało około 1 promila w jej organizmie.

W związku z powyższym faktem, kobieta zakończyła swoją jazdę. Zatrzymano jej także uprawnienia do kierowania.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z VII komisariatu, którzy ustalają okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2018-09-14 10:36:07
(fot. lublin112.pl)