„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”. Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim przeciwko rządom PiS (wideo, zdjęcia)

„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”, m.in. takie okrzyki skandowano podczas sobotniej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim. W zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział kilkaset osób.

 

W sobotę na Placu Litewskim odbyła się manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. W zgromadzeniu w centrum Lublina udział wzięło kilkaset osób. Wśród protestujących byli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.
 


 
Zebrani skandowali okrzyki „Kaczkę na taczkę”, „Chodźcie z nami”, „Konstytucja”, „Duda obłuda”. Manifestacja została zorganizowana w obronie konstytucji i kryzy w okół Trybunału Konstytucyjnego. Koordynatorem lubelskiego protestu był Bartosz Sierpniowski z Zamościa.

Wśród zebranych na Placu Litewskim byli ludzie w różnym wieku, część przyniosła biało-czerwone flagi oraz flagi symbolizujące Unię Europejską. Manifestacja zakończyła się przed godziną 13.

2015-12-12 14:31:31
(fot. wideo lublin112.pl)