Jeżdżą po pijanemu, bez uprawnień, ciągnikami w złym stanie technicznym. Policjanci prowadzą akcję „Traktor” (foto)

60

W ostatnich dniach na terenie powiatu parczewskiego miały miejsce dwa poważne wypadki z udziałem ciągników rolniczych i motocykli. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się traktorzystom, jak też pojazdom, którymi się poruszają.

 

Tydzień temu w miejscowości Radcze w powiecie parczewskim miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna skręcał w lewo z drogi krajowej nr 63 na pobliskie pole. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zderzenia pojazdów 31-letni motocyklista zginał na miejscu.

Następnego dnia w miejscowości Kolano, kierujący ciągnikiem rolniczym 40-latek skręcając na teren jednej z posesji, wymusił pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka motocykliście. Kierowca jednośladu ratując się przed zderzeniem „położył” motocykl, jednak nie udało mu się uniknąć licznych obrażeń ciała. Traktorzysta zaś uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

W związku z tymi wypadkami policjanci z parczewskiej komendy postanowili dokładniej przyjrzeć się zarówno traktorzystom, jak też ich pojazdom. W tym celu rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą „Traktor”. Wiosna to bowiem okres, kiedy to na drogach publicznych pojawia się coraz więcej maszyn rolniczych. Mundurowi sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących ciągnikami rolniczymi, czy posiadają oni uprawnienia do kierowania a także stan techniczny pojazdów.

Działania przynoszą efekty. Policjanci zatrzymali traktorzystę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, kolejny znajdował się po użyciu alkoholu. Z powodu złego stanu technicznego ciągników, zatrzymane zostały 3 dowody rejestracyjne. Z kolei 12 kierujących poruszało się po drogach bez wymaganych dokumentów, lub w ogóle nie posiadali uprawnień do kierowania ciągnikami. W sumie za popełnione wykroczenia nałożono 21 mandatów karnych.

Jak zapewniają policjanci, działania będą kontynuowane.

(fot. policja)
2018-04-21 :57:20