Jeszcze w tym roku chcą odbudować drogę w Zalesiu. Nawierzchnia jest tam w fatalnym stanie

Wczoraj Rada Powiatu Lubelskiego wpisała do budżetu milion złotych dotacji pochodzących z budżetu państwa, z przeznaczeniem na odbudowę drogi w Zalesiu koło Bełżyc. Prace mają zakończyć się pod koniec grudnia.

 

Inwestycja, która ma zostać niebawem rozpoczęta, będzie kosztowała ponad 1 milion 120 tysięcy złotych. W ramach tych środków ma zostać odbudowana droga powiatowa w Zalesiu w gminie Bełżyce. Prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 1,5 kilometra. Milion złotych udało się pozyskać w ramach dofinansowania z programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przetarg na wykonanie prac został już rozstrzygnięty. W przyszłym tygodniu zaplanowano podpisanie umowy z wykonawcą i prace będą mogły ruszyć. Drogowcy będą musieli się spieszyć, gdyż do 20 grudnia inwestycja ma zostać zakończona.

To kolejna droga w tej okolicy, która ma zostać odbudowana w ramach pozyskanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji środków z programu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Miesiąc temu przeznaczono środki na odbudowę prawie 5 kilometrów drogi w Wierzchowiskach Starych. Jest to trasa Wierzchowiska – Skrzyniec. W tym przypadku prace również mają się zakończyć do 20 grudnia.

(fot. lublin112)
2017-12-01 21:50:26