Jazdę busem zakończył w przydrożnym ogródku (zdjęcia)

68-113364

Policjanci z Hrubieszowa ustalają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kilińskiego w Hrubieszowie. Młody kierowca wypadł busem z drogi i zatrzymał się w ogródku.

 

Do zdarzenia drogowego doszło przy ulicy Kilińskiego w Hrubieszowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym ogródku.

Mundurowi ustalili na miejscu, że 18-letni mieszkaniec gminy Trzeszczany kierując pojazdem marki Ford, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który następnie przejechał przez przyległy do jezdni chodnik i łamiąc ogrodzenie jednej z posesji mieszkalnych zatrzymał się w przydomowym ogródku.

– Jak ustalono, kierowca jechał prawym pasem ruchu na jezdni jednokierunkowej w kierunku ulicy Ciesielczuka. Gdy dojeżdżał do łuku drogi zaczął hamować. Jednak pojazd na śliskiej i mokrej nawierzchni wpadł w poślizg, a kierowca stracił panowanie nad autem. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległa nawierzchnia chodnika, metalowe przęsła, bramka przydrożnego ogrodzenia oraz rośliny z przydomowego ogródka – relacjonuje zdarzenie asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Policjanci zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

68-113366

68-113365 - Kopia

2017-09-25 10:51:35
(fot. Policja Hrubieszów)