Jaskółki odleciały, trasę otworzyli. Można już korzystać z nowej drogi Radawiec – węzeł Węglin

46

Ostatni odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 został dzisiaj oddany do użytkowania. Kierowcy mogą już przejechać nową trasą z Radawca do węzła Węglin.

 

We wtorek wieczorem usunięte zostały zapory uniemożliwiające wjazd na nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747. Choć kierowcy wyremontowaną drogą od mostu w Kamieniu jeżdżą już od dawna, nowa nawierzchnia urywała się w Radawcu. Do Konopnicy znów trzeba było korzystać z kilkukilometrowego odcinka, gdzie straszyły dziury i nierówności.

Trwające od początku ubiegłego roku prace, mające na celu połączenie drogi wojewódzkiej z drogą nr 19 miały się zakończyć w ostatnich dniach lipca. Drogowcom jednak plany pokrzyżowały jaskółki. Mianowicie w związku z zagnieżdżeniem się na placu budowy tych chronionych ptaków, prace zostały przesunięte w czasie.

Od początku września trwały już odbiory oraz procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie drogi. Wszystko przebiegło pomyślnie i kierowcy mogą już korzystać z nowej trasy, omijając Marynin i Kozubszczyznę, docierają do Konopnicy. Mogą też wjechać od razu na obwodnicę.

(fot. lublin112)
2017-09-19 20:09:08