Jaką lokatę bankową wybrać obecnie najlepiej?

Odpowiedź na pytanie: „Jaka lokata jest najlepsza?” należy do wyjątkowo zawiłych. Przede wszystkim te produkty bankowe różnią się pod bardzo wieloma względami. Jeśli zbierasz na przykład na nowy rower albo sprzęt, zadanie to ułatwi Ci lokata krótkoterminowa. Jeśli natomiast odkładasz pieniądze na czarną godzinę lub po prostu na wszelki wypadek, skorzystaj z produktu o długim terminie zapadalności.

Lokaty są wyjątkowo często wybieraną przez Polaków formą oszczędzania. Nic dziwnego. Ciężko wprawdzie dzięki nim zarobić duże pieniądze, ale trudno też stracić. Lokata to wyjątkowo bezpieczna forma współpracy z bankiem. W odróżnieniu od funduszy inwestycyjnych czy akcji nie wymaga wiedzy finansowej.

Przyjrzyjmy się obecnie proponowanym przez banki produktom.

DB [email protected] Deutsche Bank

Oferuje wysokie jak na dzisiejsze warunki oprocentowanie, bo aż 5 %. Usługa ta jest formą przyciągnięcia nowych klientów do banku. Na powyższych, korzystnych warunkach można ją bowiem założyć tylko raz – podczas otwierania konta osobistego dbNet. Lokata będzie działała przez dwa miesiące. Wpłacić na nią można od 2000 do 10 000 złotych. Takie warunki są idealne dla każdego, kto posiada niewielkie nadwyżki finansowe i chce, by przez krótki czas zyskiwały na wartości.

Lokata Słoneczna III Noble Bank

Produkt od cieszącego się wyjątkowo dużą renomą banku. Pozwala złożyć pieniądze na pół roku przy relatywnie dobrym oprocentowaniu 3% miesięcznie. Z Lokaty Słonecznej mogą skorzystać także „starzy” klienci banku. Natomiast wędrujące na nią pieniądze już muszą być „nowe”. Produkt mogą zasilić jedynie środki wykraczające ponad dotychczasowy depozyt z dnia 30 lipca 2015.

Lokata MAXI Bank Pocztowy

Produkt długoterminowy. Zakładać go powinni wszyscy Ci, którzy myślą o gromadzeniu pieniędzy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Lokatę można zakładać wraz z większością kont oferowanych przez Bank Pocztowy. Cechuje się ona oprocentowaniem progresywnym, natomiast średni zysk to 3% w skali roku.

Lokaty to bardzo dobry sposób na odłożenie pieniędzy, które nie są Ci potrzebne w danej chwili. Pozwalają zyskać niewielkie kwoty i jednocześnie nie wiążą się z dużym ryzykiem.

 

Wszystkie oferty porównasz na portalu finansowym oszczednoscionline.pl.

MATERIAŁ PARTNERSKI