– Jak Kargul z Pawlakiem. Wojna o parking przy ul. Organowej (zdjęcia)

DSC06813

Słupek na słupku słupkiem pogania. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Jak Kargul z Pawlakiem. Wojna polsko-polska. Te wszystkie określenia pasują do działań prowadzonych w obrębie bloku przy ul. Organowej 2 w Lublinie.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” zagrodziła dzisiaj słupkami miejsca parkingowe w rejonie bloku przy ul. Organowej 2. Miejsca, które nieco wcześniej zagrodziła swoimi słupkami Wspólnota Mieszkaniowa Organowa 2. Słupki spółdzielni zostały wbetonowane przed słupkami wspólnoty, która zamontowała trochę inne słupki, bo składane.

Spór o słupki, o swobodny przejazd i miejsca parkingowe trwa od lat. Konflikt zaostrzył się w roku 2014, kiedy pojawiły się pierwsze słupki „autorstwa” wspólnoty mieszkaniowej. Wówczas miały one blokować przejazd samochodami wzdłuż bloku. Wtedy w sporze po stronie mieszkańców stanęła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” zaś przedstawiciele ADM Śródmieście, zarządcy budynku, twierdzili, że słupki zostały postawione w zgodzie z przepisami.

Dzisiaj spór powrócił na dobre, tym razem o kolejne słupki, zamontowane przez Wspólnotę Mieszkaniową Organowa 2 na miejscach parkingowych. Odpowiedzią spółdzielni na te działania było pojawienie się betonowych słupków, przed tymi, które zostały postawione przez wspólnotę.

Jak się dowiedzieliśmy, słupki spółdzielni wyznaczają granicę terenu wspólnoty. Jak mówią mieszkańcy, obie strony nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Pytani o całą sprawę śmieją się i komentują całą sytuację krótko – Jak Kargul z Pawlakiem, – Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, – Wojna polsko-polska.

Wystarczyłaby odrobina dobrej woli z obu stron, aby konflikt zażegnać, ale jak widać na chwilę obecną nikomu na tym nie zależy.

Kiedyś było tak…przed wybuchem konfliktu. Każdy miał swobodny dostęp do parkingu.

2018-08-08_18-52_Organowa – Mapy Google1

Dzisiaj jest tak…nikt nie ma dostępu, można co najwyżej postawić rower albo motocykl.

DSC06825

DSC06824

DSC06821

DSC06819

DSC06818

DSC06817

DSC06815

2018-08-08 19:45:10
(fot. lublin112.pl, Google Street View, film YouTube)