Jabłonna: Domowa uprawa konopi indyjskich. 542 rośliny i 3,5 kg suszu (foto, wideo)

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Sadzonki odurzającej rośliny znajdowały się w jednym z domów w gm. Jabłonna. Łącznie zabezpieczono blisko 550 roślin, a także ponad 3,5 kg suszu.

– Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Bychawie odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Hodowla prowadzona była w jednym z domów w gm. Jabłonna. Jak wynika z ustaleń śledczych dom został wynajęte na potrzeby prowadzenia plantacji. W pomieszczeniach budynku znajdowały się narkotyczne sadzonki. Rośliny były w różnym stadium rozwoju. Począwszy od tych niedawno zasadzonych, do tych sięgających nawet ponad pół metra. Policjanci zabezpieczyli także specjalistyczny sprzęt służący do hodowli m.in. instalację grzewczą, wentylatory i nawilżacze – informuje KWP Lublin.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 542 krzaki konopi indyjskich oraz susz o wadze ponad 3,5 kg. Z naszych ustaleń wynika, że z nielegalnej plantacji można było uzyskać blisko 12 kg marihuany o wartości ponad 350tys zł.

Ustaleniem wszystkich okoliczności nielegalnego procederu zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową. Do sprawy zatrzymany został 25-letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Jak ustaliliśmy, do domu, w którym prowadzona była plantacja, wykonano nielegalne podłączenie energii elektrycznej. O sprawie poinformowali nasz mieszkańcy Jabłonnej. W okolicznych domostwach co chwila przygasało światło i był problem z korzystaniem z urządzeń elektrycznych, takich jak pralka czy kuchenka mikrofalowa. Sprawa została zgłoszona do Zakładu Energetycznego, który ujawnił nielegalne podłączenie w rejonie podejrzanej plantacji. W związku z tym zatrzymany mężczyzna odpowie również za kradzież energii elektrycznej.

Przy opróżnianiu plantacji konopi funkcjonariuszom policji pomagali strażacy. Służby na miejscu pracowały kilka dni.

2013-12-01 10:49:15
(fot. KWP Lublin)