Hyundai z burmistrzem za kierownicą, dachował na drodze krajowej. Policyjne urządzenie wykazało u kierowcy alkohol

null

Trwa ustalanie okoliczności sobotniego zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce w powiecie tomaszowskim. Kierowca hyundaia miał być nietrzeźwy.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20:30 na drodze krajowej nr 17 pomiędzy Bełżcem a Lubyczą Królewską. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem samochodu osobowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący hyundaiem mężczyzna jechał w kierunku granicy. W pewnym momencie na jezdnię wtargnęła sarna. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, gwałtownie skręcił w lewo, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało, po czym znów stanęło na kołach, zatrzymując się na jezdni.

– Pojazdem kierował 40-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej. Podczas badania na stan trzeźwości okazało się, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu. W związku z tym została od niego pobrana krew do badań – wyjaśnia asp. Agnieszka Leszek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Kierowca, którym miał być burmistrz Lubyczy Królewskiej Tomasz L., doznał niewielkich obrażeń ciała. Dlatego też został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-24 22:05:08