Handlowali podrabianą odzieżą, okularami i zegarkami (foto)

68-98809

Policjanci z Lublina i Radzynia Podlaskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali podróbkami. Oprócz tego wpadł również kurier, poszukiwany do odbycia kary więzienia.

 

Do przeszukań i zatrzymań doszło w minioną środę i czwartek. Policjanci z grupy zajmującej się zwalczaniem Cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Radzynia Podlaskiego przeszukali mieszkanie należące do 32-latka.

– Z naszych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania ujawniono zegarki oraz okulary opatrzone logo znanych, światowych marek. Na podstawie zgromadzonych materiałów firmy reprezentujące pokrzywdzone marki określiły szacunkową wartość oryginalnych odpowiedników na kwotę 90 tysięcy złotych – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Podczas działań prowadzonych w Lublinie, policjanci ujawnili, że 28-letni mężczyzna zajmował się handlem podrobioną odzieżą i zegarkami, a podczas przeszukania natrafiano u niego na środki odurzające w postaci marihuany i metaamfetaminy.

– Przy okazji funkcjonariusze zatrzymali kuriera dostarczającego przesyłki pocztowe, który w trakcie przeszukania przyszedł do mieszkania 28-latka. Chciał tylko doręczyć zwrotną przesyłkę z zawartością podrobionej torebki. Kiedy jednak policjanci sprawdzili jego tożsamość okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Obu zatrzymanym mężczyznom, którzy handlowali podróbkami grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

2017-01-15 08:42:28
(fot. Policja Lublin)