Gospodarz zaorał prowadzącą przez wieś drogę. Twierdził, że była za szeroka

65

Twierdził, że droga jest za szeroka, więc zaorał jej część. Teren później wyrównał. Teraz droga zamiast sześciu, ma cztery metry szerokości.

 

W nietypowej interwencji uczestniczyli w piątek policjanci z komendy w Rykach. Wezwali ich pracownicy Urzędu Gminy w Kłoczewie, informując o zaoranej drodze. Jak się okazało, w jednej z miejscowości droga gminna była znacznie węższa niż wcześniej. Co więcej, tylko na niewielkim odcinku, znajdującym się w granicy jednej działki.

Jak ustalono, jeden z mieszkańców za pomocą pługa zaorał wzdłuż część drogi. Później teren ten wyrównał. Pracownik Urzędu Gminy posiadał dokumenty zaświadczające, że droga miała 6 metrów szerokości. Po zmierzeniu okazało się, że brakuje dwóch metrów.

W trakcie prowadzonych czynności, na miejsce przyszedł właściciel działki. Nie ukrywał, że to on zaorał część drogi. Jednak do winy się nie poczuwał tłumacząc, że droga była za szeroka. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, a sprawą zajmie się sąd. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-16 22:43:53