Frampol: Pijany ojciec przewoził dwójkę dzieci

Podczas kontroli drogowej volkswagena w miejscowości Frampol, policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 2,2 promila i w taki stanie zdecydował się przewozić pojazdem dwójkę dzieci.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Frampol. Policjanci zatrzymali tam do kontroli osobowego volkswagena, którym podróżowały trzy osoby. Jak się po chwili okazało, 39-latek siedzący za kierownicą był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził dwójkę dzieci w wieku 11 i 14 lat.

– O tym fakcie powiadomiono matkę, pod opiekę której przekazano dzieci. Policjanci ustalili, że nieodpowiedzialny ojciec nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami, które to utracił za podobne przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – informuje asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

Mężczyzna odpowie teraz za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2015-10-26 12:47:12
(fot. ilustr. lublin112.pl)