Ford staranował bramę i wjechał na posesję. Pięć osób wyskoczyło z auta i rzuciło się do ucieczki (zdjęcia)

54

Trzech mężczyzn zostało ujętych po pościgu w wykonaniu mieszkańców Kalinówki. Widząc, że kierowca i pasażerowie rozbitego auta zaczynają się oddalać, ruszyli za nimi.

 

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po godzinie 19 na ul. Lipowej w Kalinówce koło Lublina. Samochód osobowy uderzył tam w ogrodzenie jednej z posesji. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca forda jechał od strony stacji paliw. W wyniku nadmiernej prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wypadło z drogi a następnie uderzyło w ogrodzenie pobliskiej posesji.

Siła uderzenia była tak duża, że brama została wyrwana, a auto uderzyło jeszcze w murowany słupek oraz ogrodzenie kolejnej posesji. Po chwili z pojazdu wysiało pięciu młodych mężczyzn i wszyscy zaczęli się pieszo oddalać. Mieszkańcy ruszyli za nimi w pościg.

Trzech z uciekinierów udało im się ująć. Badanie alkomatem wykazało, że dwóch z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu. Trzeci, 17-latek, nie chciał dmuchać w alkomat. Zostanie mu więc pobrana krew do badań. Dwóch z zatrzymanych zostało przetransportowanych do szpitala.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Sprawdzają także, kto kierował pojazdem.

(fot. lublin112)
2018-07-18 21:43:30