Eurolot: Z Lublina do Gdańska i Amsterdamu


Na weekend lub na tydzień. Mieszkańcy Lubelszczyzny od 21 czerwca będą mogli polecieć wypocząć nad Bałtyk.

W ubiegłym tygodniu połączenie na trasie Lublin-Gdańsk ogłosiły linie lotnicze Eurolot. Przewoźnik potwierdza, że bilety sprzedają się szybko. Kuszą ceny. W systemie na www.eurolot.com wciąż znajdziemy sporo lotów od ok. 125 zł w jedną stronę (przy zakupie biletów w dwie strony).

Jeśli ktoś planuje weekendowy lub tygodniowy urlop na polskiej plaży, z decyzją nie powinien zwlekać. Zwłaszcza, jeśli bilet chcemy kupić w dobrej cenie, a takie wciąż są dostępne w systemie Eurolotu, który w czerwcu wystartuje z Lublina do Gdańska. Sezonowe loty na trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele, przez cały okres letni. Można zatem w Gdańsku spędzić weekend lub zdecydować się na dłuższy wypoczynek.

– Minął zaledwie nieco ponad tydzień od ogłoszenia lotów na trasie Gdańsk-Lublin i rozpoczęcia sprzedaży biletów, a już widzimy ogromne zainteresowanie połączeniem. Świadczy to o potencjale trasy. Na każdym rejsie z Lublina do Gdańska oraz trasach powrotnych są już dokonane rezerwacje. Na pierwszy rejs, zaplanowany 21 czerwca, dostępnych jest już tylko kilkanaście biletów. To bardzo dobry wynik – mówi Anna Rusajczyk, rzecznik prasowy Eurolot SA.

Wakacyjne loty nad Bałtyk to nie koniec niespodzianek. Z Lublina Eurolot zabierze pasażerów również do Amsterdamu. Od dzisiaj (17 czerwca) przewoźnik umożliwia w systemie zakup biletu łączonego, z międzylądowaniem w Gdańsku. – Siatka połączeń Eurolotu pozwala na wygodną i szybką podróż z Lublina do Amsterdamu. Loty na tej trasie będą odbywać będą się co niedziele. Pasażerowie z lublińskiego portu polecą do Holandii w ramach jednego biletu, od ok. 400 zł w jedną stronę. Będzie on tańszy od sumy dwóch pojedynczych. Zniknie też kwestia podwójnej odprawy, podczas transferu w Gdańsku pasażerowie nie będą musieli martwić się o bagaż ani czekać długo na kolejny lot – wyjaśnia Anna Rusajczyk.

W cenę biletu wliczona jest opłata za bagaż rejestrowany. Każdy pasażer może zabrać na pokład walizkę ważącą do 23 kg i 8-kilogramowy bagaż podręczny. Bilety w najniższych taryfach dostępne są w sprzedaży w systemie rezerwacyjnym na www.eurolot.com.

***

Eurolot to jedna z najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych w środkowej Europie – firma powstała w 1996 roku, wykonując rejsy dla Polskich Linii Lotniczych LOT. 1 lipca 2011 roku linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu, Heringsdorfu i Amsterdamu oraz loty krajowe. W tegorocznej letniej siatce połączeń pasażerowie odnajdą m.in. rejsy do Chorwacji.

(fot. wikipedia autor: Marcin Jagodziński)