Dzięki szybkiej reakcji odbiorcy SMS-a uratowano młodego mężczyznę

DSC09450

Szybka reakcja mieszkańca Lublina i sprawne działanie policjantów uchroniły młodego mężczyznę od targnięcia się na własne życie. Mężczyzna wysłał pod przypadkowy numer telefonu wiadomość z treścią zamiaru odebrania sobie życia, zaś odbiorca wiadomości nie zbagatelizował jej.

 

W niedzielę po godz. 23 policjanci z VII komisariatu otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, który prosił o podjęcie pilnej interwencji. 28-latek poinformował, że otrzymał SMS-a, pochodzącego od nieznanej osoby. Z jego treści wynikało, że nadawca ma zamiar popełnić samobójstwo i że, jak przekazał, to nie są żarty i nikt mu już nie pomoże. Odbiorca wiadomości skontaktował się z Policją.

– Funkcjonariusze z VII komisariatu przystąpili do działania. Do ustalenia właściciela numeru telefonu i jego miejsca zamieszkania zaangażowani zostali także policjanci z KWP w Lublinie. Okazało się, że nadawca tej wiadomości to mieszkaniec woj. lubuskiego. Lubelscy policjanci nie tracili czasu. Skontaktowali się z tamtymi funkcjonariuszami, by ci jak najszybciej odnaleźli mężczyznę, któremu może zagrażać niebezpieczeństwo. Jak się okazało, pod wskazanym adresem mundurowi go jednak nie zastali. Jak ustalili w rozmowie z rodziną, mężczyzna obecnie przebywa na terenie woj. wielkopolskiego – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Skierowani do działań policjanci z KPP w Wolsztynie odnaleźli nadawcę SMS-a. Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Policjanci wezwali do niego pomoc medyczną, z uwagi na posiadane przez niego okaleczenia na ciele.

2017-04-25 07:30:39
(fot. lublin112.pl)