Drogi porobione, jednak nikt ich nie odśnieża. Na co idą nasze podatki – pytają mieszkańcy gminy Wojciechów (wideo)

36

Mieszkańcy gminy Wojciechów skarżą się na nieodśnieżone drogi. Żeby dojechać do posesji, trzeba łopatą odgarniać śnieg, gdyż od kilku dni nie dojechał pług. -Jak się coś stanie, nie dotrze do nas nawet karetka – alarmują.

 

Nasza czytelniczka przesłała do nas nagranie, na którym widać stan drogi gminnej w miejscowości Palikije Pierwsze. Samochód, którym jechała do lekarza, ugrzązł na nieodśnieżonej drodze. Jak tłumaczą mieszkańcy, taka sytuacja występuje na wielu drogach na terenie gminy Wojciechów. Aby wydostać się z domu, chcąc dojechać np. do pracy, trzeba najpierw wziąć łopatę i odgarnąć śnieg z drogi.

-Trudno to pojąć, żeby w XXI wieku, droga w terenie zabudowanym, zapewniająca dojazd do posesji była nieprzejezdna, gdyż od kilku dni nie ma jej kto odśnieżyć. Przecież to stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Niech ktoś poważnie zachoruje, czy dojdzie do jakiegoś wypadku, a karetka do nas nie dojedzie. Ja jadąc do kardiologa, musiałam brać łopatę i odrzucać śnieg, aby wydostać się z zaspy – tłumaczy pani Ewelina.
  
Mieszkańcy dodają, że nawet główna droga jest nieodśnieżona. – Na drodze sam śnieg i lód, tu co ludzie rozjeździli to jeszcze da się przejechać. Podobna sytuacja występuje w całej gminie, Maszki, Palikije, Stary Gaj wszystko zasypane. Drogi nam owszem porobili, jednak co z tego, skoro nie ma ich kto odśnieżać – słyszymy.

– Jak się dojedzie do miejsca, gdzie zaczyna się gmina Konopnica jest od razu inny komfort jazdy. Odśnieżone i posypane piaskiem czy solą. A u nas kolejna już zima z rzędu, kiedy męczymy się aby gdziekolwiek dojechać. Nie pomagają też apele – tłumaczą nasi rozmówcy. – Jak dzwoniłam w sprawie nieodśnieżonej drogi, nikt z utrzymania dróg nie poczuwał się do odpowiedzialności. Usłyszałam nawet, że niebawem przyjdą roztopy i śnieg się rozpuści. Na co idą nasze podatki? – pyta pani Ewelina.

(wideo. nadesłane)
2017-01-15 12:49:21