Droga przebudowana, wstęga przecięta. Odcinek trasy Lublin – Biłgoraj oficjalnie udostępniony kierowcom (zdjęcia)

60

Wczoraj odbyło się oficjalne oddanie do użytkowania kolejnego przebudowanego odcinka trasy Lublin – Biłgoraj. Prace kosztowały blisko 64 mln złotych.

 

W poniedziałek miało miejsce przecięcie wstęgi na kolejnym zmodernizowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj. Chodzi o ponad 17 kilometrów drogi pomiędzy Piotrkowem a Wysokiem. Tym samym droga ta została oficjalnie udostępniona kierowcom. W wydarzeniu uczestniczył m.in. marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Andrzej Gwozda.

trasa ta zaliczana jest do tzw. „niepodległościówek” czyli dróg budowanych w ramach projektu „100 km dróg w każdym powiecie województwa lubelskiego na 100-lecie niepodległości”. Wzdłuż wyremontowanego odcinka wybudowane zostały drogi serwisowe, powstało także 10 kilometrów ścieżek rowerowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 63,8 mln zł, z czego 49 mln zł to unijne dofinansowanie.

– To niezwykle ważna droga nie tylko dla mieszkańców, ale również dla tranzytu krajowego i międzynarodowego. Jestem przekonany, że ten nowo otwarty odcinek przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz w znacznym stopniu poprawi komfort jazdy – mówił marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Droga wojewódzka nr 835 łączy Lublin z Podkarpaciem i z autostradą A4, stanowi też alternatywę dla drogi krajowej nr 19. Przez lata poruszanie się nią, było utrapieniem dla kierowców. Droga była wąska, a stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia. W końcu zapadły decyzje o jej przebudowie. Najpierw drogowcy zajęli się fragmentami pomiędzy Biłgorajem a Frampolem oraz od Frampola do Wysokiego. Obecnie trwają prace na ostatnim „lubelskim” odcinku, czyli od Piotrkowa do Lublina.

61

62

63
(fot. Urząd Marszałkowski)
2018-06-12 23:00:33