Ważne: Dramatyczna akcja ratunkowa na ekspresówce. Kilkadziesiąt minut trwało uwalnianie kierowcy ciężarówki (wideo, zdjęcia)

99

Strażacy przez blisko 1,5 godziny cięli kawałek po kawałku zmiażdżoną kabinę ciężarówki, aby uwolnić zakleszczonego w niej kierowcę. Tuż obok zderzyły się kolejne trzy auta.

 

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 22:40 w miejscowości Kazimierzówka koło Świdnika. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski samochód ciężarowy uderzył w konstrukcję ekranów akustycznych. Siła uderzenia była tak duża, że kabina została całkowicie zmiażdżona.

Aby wydostać z niej kierowcę, strażacy przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, przez blisko półtorej godziny cięli kabinę kawałek po kawałku. Konieczna okazała się także pomoc ciężkiego holownika, który odciągnął pojazd zapewniając łatwiejszy dostęp do kierowcy. Po północy udało się wydostać mężczyznę, który następnie został przekazany ratownikom medycznym. Przytomny, jednak z licznymi obrażeniami ciała, został on przetransportowany do szpitala.

 

Chwilę po zdarzeniu, w tym samym miejscu zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak nas poinformowano, świadkowie widząc wypadek, zaczęli się zatrzymywać, aby udzielić pomocy. Jadący za nimi kierowca suzuki, na rozsypanym rzepaku stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w BMW, które następnie uderzyło w citroena. W tym przypadku w zdarzeniu poszkodowane zostało podróżujące jednym z aut dziecko.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności obu wypadków. Droga ekspresowa w kierunku Piask jest całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowane są objazdem przez drogę serwisową. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

(fot. lublin112.pl, wideo Łukasz i Piotrek, foto nadesłane: Mateusz, Piotrek, Łukasz, Grzegorz, Paweł – DZIĘKUJEMY!)
2018-07-30 01:09:41