Dęblin: Ujawniono przemyt papierosów w pociągu (foto)

W czwartek funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wraz z funkcjonariuszami policji i Urzędu Celnego skontrolowali pociąg relacji Kijów-Warszawa.

Efektem wspólnych działań funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Dęblinie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Lublina oraz funkcjonariuszami Policji z KPP Ryki było ujawnienie przemycanego towaru w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku kontroli pociągu relacji Kijów – Warszawa Zachodnia na odcinku Lublin – Dęblin o godz. 06:30 na szlaku Zarzeka – Puławy w jednym z wagonów znaleziono w torbie podróżnej papierosy.

Do posiadania papierosów przyznał się mężczyzna, 51-letni obywatel Ukrainy, którego doprowadzono do Posterunku SOK Dęblin, gdzie dokonano komisyjnego przeliczenia przemycanego towaru i stwierdzono 130 paczek papierosów o wartości rynkowej 1404 zł – informuje Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie. W miesiącu lipcu jest to pierwszy zarejestrowany taki przypadek w tym pociągu.

(fot. SOK)