Cysterna przewróciła się na ekspresówce. Kierowca usnął podczas jazdy (zdjęcia)

39

Zaśnięcie kierowcy podczas jazdy, miało być przyczyną groźnego zdarzenia na ekspresówce. Przewrócił się tam samochód ciężarowy z naczepą.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Kurów. Na wysokości miejscowości Garbów przewrócił się samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz służba drogowa.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach, kierujący ciężarowym volvo mężczyzna jechał w kierunku Lublina. W pewnym momencie mężczyzna miał zasnąć za kierownicą.

Auto zjechało na lewą stronę jezdni a następnie na pas zieleni. Po chwili pojazd uderzył w barierę energochłonną, zaś naczepa przewróciła się na bok. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W cysternie przewożony był płynny asfalt. Jak nas poinformowano, akcja związana z uprzątnięciem miejsca zdarzenia może potrwać nawet kilkanaście godzin. Ze względów bezpieczeństwa, wyłączony zostały z ruchu oba lewe pasy drogi ekspresowej.

2017-04-29_072434

DSC_0645

(fot. lublin112, aplikacja mobilna)
2017-04-29 07:00:33

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia: