Co dalej z Air Festival w Świdniku? Wycofał się współorganizator lotniczej imprezy

60

Wczoraj otrzymaliśmy informację od współorganizatora Air Festivalu w Świdniku, o jego wycofaniu się z dalszych prac związanych z przygotowaniem tej imprezy lotniczej. Urząd Miasta w Świdniku nie zamierza jednak rezygnować z organizacji pokazów.

 

W sobotę Damian Majsak, prezes Kagero Publishing poinformował nas, o wycofaniu się ze współpracy przy organizacji pokazów lotniczych w Świdniku. Tego samego dnia powiadomił o tym Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, z którym współpracował nad organizacją tej imprezy. Jak wyjaśnia, od wielu miesięcy wraz ze współpracownikami służył pomocą, wiedzą i kontaktami, nie pobierając za pracę żadnego wynagrodzenia.

Jednak z uwagi na krótki czas pozostający na organizację tak ambitnego i złożonego wydarzenia oraz brak konkretnych efektów współpracy, zmuszony został wycofać się z tego projektu. Jak dodaje, realizacją wydarzenia, którego nazwę , formułę, wstępny program lotniczy, koncepcję zagospodarowania terenu i wstępną organizację ruchu przedstawił Urzędowi Miasta w Świdniku, zajmie się teraz ktoś inny.

Damian Majsak dwa lata z rzędu organizował piknik Lotnicze Depułtycze koło Chełma. Impreza ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu, ściągała również miłośników lotnictwa z innych stron kraju. W ubiegłym roku otrzymał od władz Świdnika propozycję zorganizowania jeszcze większych pokazów właśnie w tym mieście. Zawierała ona wiele konkretów, których nie mogli zapewnić współorganizatorzy imprezy w Depułtyczach. Doliczając do tego możliwość wykorzystania utwardzonego pasa startowego w Porcie Lotniczym, a także tradycje lotnicze Świdnika i sentyment do tego miasta, nie zastanawiał się długo.

Na początku była dobra współpraca, ale zaczęła się psuć i pojawiło się wiele rozbieżności, co do niektórych kwestii organizacyjnych. Jak udało nam się ustalić, obecnie nie ma zagrożenia dla imprezy. Tak jak zapowiadano na początku, odbędzie się ona w dniach 8–10 czerwca i ma być największą imprezą tego typu w regionie.

Urząd Miasta w Świdniku prowadzi już rozmowy z innymi firmami, które mają służyć pomocą w organizacji pokazów lotniczych. Co więcej, ogólny kształt wydarzenia powinien pozostać ten sam, mogą się zmienić jedynie samoloty, które będzie można oglądać podczas pokazów.

(fot. Andrzej Mikulski)
2018-01-13 22:03:57