Chełmscy pielgrzymi już w trasie do Częstochowy (foto)

Ich nogi już przemierzają pierwsze kilometry. Mowa o chełmskich pielgrzymach, którzy dzisiaj wyruszyli na szlak prowadzący na Jasną Górę.

 

Ponad 150 osób wyruszyło dzisiaj z Chełma na pielgrzymkę do Częstochowy. Pątnicy w ciągu 14 dni dotrą na Jasną Górę. Grupa 17. dotrze dzisiaj na pierwszy nocleg do wsi Krupe pod Krasnymstawem. Tegoroczna pielgrzymka jest już 36. Lubelską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Chełmska grupa jest nieznacznie mniejsza od tej z poprzedniego roku. W 2013 roku na szlak pątniczy wyruszyło ponad 160 osób.

Żegnając pierwszych pielgrzymów wyruszających z Chełma na szlak Jasnogórski ks. Bańczoszek, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie mówił do zgromadzonych: – Ruszajcie w blasku świętości z Góry Chełmskiej na Jasną Górę zwycięstwa i przynieście nam wiarę promieniującą na każdego z nas.

Jednocześnie w związku z pojawieniem się pielgrzymów na drogach regionu, apelujemy o rozwagę za kierownicą i zwrócenie szczególnej uwagi na osoby porządkowe zabezpieczające ruch w okolicach przemarszu pielgrzymów.

2014-08-01 17:54:58
(fot. lublin112.pl)