Chciał ukraść torebkę starszej kobiecie. Świadkowie rzucili się na niego i wciągnęli do trolejbusu (zdjęcia)

66

Doskonała reakcja pasażerów trolejbusu. Widząc jak mężczyzna przewrócił starszą kobietę i ukradł jej torebkę, rzucili się na niego i wciągnęli do pojazdu. Kierowca zablokował zaś drzwi.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 19:55 przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na przystanek w rejonie skrzyżowania z ul. Lotniczą podjechał trolejbus linii nr 156. Kiedy jedna z kobiet podeszła do drzwi, aby wsiąść do pojazdu, podbiegł do niej młody mężczyzna. Ze sporą siłą odepchnął on 77-latkę, przewracając ją na chodnik. Następnie wyrwał jej torebkę a następnie usiłował się oddalić.

Wtedy do działania przystąpili świadkowie zdarzenia. Podróżujący trolejbusem 32-letni mężczyzna wraz z 36-letnią kobietą rzucili się na napastnika, a następnie wciągnęli do pojazdu. Wtedy kierowca zamknął i zablokował drzwi. Po chwili na miejsce przyjechali powiadomieni o wszystkim policjanci.

Jak się okazało, sprawcą rozboju był 22-letni mieszkaniec Lublina. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W torebce, którą chciał ukraść, było 100 złotych.

Dzisiaj 22-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Tam zostaną mu przedstawione zarzuty. Do tego funkcjonariusze będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

60

61

63

(fot. nadesłane, policja)
2018-01-12 14:42:13