Brzeźno: Poszukiwany listem gończym legitymowal się dowodem znalezionym na…śmietniku

Podczas kontroli drogowej policjanci z Dorohuska zatrzymali 53-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna nie chciał podać prawdziwych danych i posługiwał się nie swoim dowodem osobistym.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w Brzeźnie. Policjanci z Dorohuska zatrzymali do kontroli drogowej audi. Mężczyzna siedzący za kierownicą podał dokumenty, jednak bez prawa jazdy. Jak stwierdził zgubił ten dokument. Szybko okazało się, że dowód osobisty, którym się posługiwał nie należał do niego. Co więcej mężczyzna stwierdził, że znalazł go na… śmietniku. Co chwila 53-latek podawał mundurowym inną datę urodzenia.

Policjanci po chwili ustalili jego prawdziwą tożsamość.

– Okazało się, że to 53-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Powód takiego zachowania szybko wyszedł na jaw. Mężczyzna ten poszukiwany jest listem gończym oraz nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 53-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje mł. asp. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego posługiwanie się dokumentem innej osoby zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

2015-03-06 11:58:01
(fot. lublin112.pl)