Przed Bramą Krakowską zaatakował świadków Jehowy. Stanął przed sądem

59

Przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód rozpoczął się proces mężczyzny, oskarżonego o napaść z powodu przynależności wyznaniowej. Napastnik chce się porozumieć z pokrzywdzonymi.

 

We wtorek rozpoczął się proces 32-letniego Jakuba W. Mężczyzna odpowiada za zdarzenie, które miało miejsce na początku marca w centrum Lublina. Przechodząc koło Bramy Krakowskiej zauważył członków Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy. Podszedł do nich i usiłował zmusić ich do opuszczenia tego miejsca. Zaczął wyzywać stojące osoby, przewrócił posiadany przez nie wózek z materiałami religijnymi, oraz uderzył jedną z kobiet w rękę.

Prokurator oskarżył Jakuba W. o znieważenie świadków Jehowy z powodu przynależności wyznaniowej oraz naruszenie ich nietykalności osobistej. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Sprawa nie potoczyła się jednak normalnym rytmem, gdyż została odroczona do grudnia, ze względu na złożony wniosek o przeprowadzenie mediacji. W ten sposób obie strony sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie będą mogli dojść do porozumienia.

(fot. w.sa. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-24 23:08:51