Przed Bramą Krakowską zaatakował świadków Jehowy. Stanął przed sądem

Przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód rozpoczął się proces mężczyzny, oskarżonego o napaść z powodu przynależności wyznaniowej. Napastnik chce się porozumieć z pokrzywdzonymi.

We wtorek rozpoczął się proces 32-letniego Jakuba W. Mężczyzna odpowiada za zdarzenie, które miało miejsce na początku marca w centrum Lublina. Przechodząc koło Bramy Krakowskiej zauważył członków Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy. Podszedł do nich i usiłował zmusić ich do opuszczenia tego miejsca. Zaczął wyzywać stojące osoby, przewrócił posiadany przez nie wózek z materiałami religijnymi, oraz uderzył jedną z kobiet w rękę.

Prokurator oskarżył Jakuba W. o znieważenie świadków Jehowy z powodu przynależności wyznaniowej oraz naruszenie ich nietykalności osobistej. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Sprawa nie potoczyła się jednak normalnym rytmem, gdyż została odroczona do grudnia, ze względu na złożony wniosek o przeprowadzenie mediacji. W ten sposób obie strony sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie będą mogli dojść do porozumienia.

(fot. w.sa. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-24 23:08:51

Zobacz również

72 komentarze

 1. Oskarżony kogo wezwie na świadka?

 2. Stoją, nikomu nie wadzą, na tacę nie żebrzą. Zawsze uśmiechnięci, nikogo na siłę nie werbują. Ale nieee, przeszkadzali troglodycie jednemu, musiał pokazać jak to jest męski i kobietę uderzyć. Brawo, winszuję prostactwa.

  • Nagabywanie na ulicy, chodzenie po mieszkaniach i domach uważasz za coś normalnego ? Dla mnie jest to nękanie. Szkoda chłopaka!
   Wzywając kogoś sam dajesz przykład swojego prostactwa i ilorazu inteligencji .

  • Obserwator, jak tacy fajni, to się do nich zapisz.

  • „Stoją, nikomu nie wadzą, na tacę nie żebrzą”…dobry żart z rana, prześladowanie ludzi, łażenie za nimi, wpychanie sie do ich domów, wciśkanie swoich śmieciowatych ulotek do skrzynek to jest niby nic? to ich się powinno zamknąć, a dla chłaopaka brawo! szkoda, że bardziej im masek nie skuł, a nie tylko w parszywą grabię trzepnął…

   • Haha, a święta wpychane na siłę w każdym markecie, telewizji czy w radiu to nie nagabywanie? Czysta hipokryzja. Ja akurat mam w nosie każdą religię, ale to katolicy najbardziej mi z lodówki wyskakują.

  • to co robią to jest zakłócanie spokoju dnia codziennego, powinno się zamknąć tych wszystkich jehowych sekciarzy, łazi to-to co roku i głupa tnie że nie wie że tu nie są mile widziani, ktoś ich zapraszał ? byli umówieni ? zabierają mi czas i wybijają z rytmu dnia, co roku musze de-b-i-l-i uświadamiać że policja ich zaraz pogoni, szczyt bezczelności komuś do domu przyjść i się wpychać ze swoim dziadostwem, podnoszą tylko ciśnienie a potem za leczenie obywateli wszyscy musimy płacić, brawa dla chłopaka !!!

  • @Obserwator – popieram Cię.

  • nikogo nie werbuja? nie laza po domach? ciekawe

 3. smiac mi się chce reka stluczona ooojjjojjj chyba dziecka bardziej boli jak się przewroci na chodnik hahahhahah

 4. materiały religijne miały na wozku??? tak to jak sa tacy wierzący to neich się po bozemu zachowują a nie sady i oojjj reke stluczona hahah dobre dobre gość jak się wkurw… to narobi dymu a rząd go poprzee bo za tym wyznaniem napenwo nie bedziee..

 5. a może dobrze ze popadli tylko na takiego słabego, następny może co by szedł za nim nie uderzyl by w reke tylko polamal kregoslup .. slyszalem o takim przypadku ze ta grupa chodzila kiedyś namawiać ludzi po domamch i jeden gość nie wytrzymal i wybil babie wszystkie żeby..

 6. ahhh ci „islamscy uchdzcy”, a nie sory, to katolik…

  • Jetseś pewien że to katolik ? Islamski uchodźca raczej nie, bo ofiara zachowała głowę na szyi. A może to był zwykły plujący jadem matołek jak ty ?

  • Jeśli to naprawdę katolik, to zwalczał konkurencję przy pomocy katolickiej tolerancji.
   Szanowni Świadkowie mieli szczęście, że popadli na bardziej tolerancyjnego, bo mogło nie być tak miło.

  • Skąd wiesz, że katolik?

 7. Skoro to taka dobra wiara to po co stoją i werbują? Kiedyś dawno temu do moich rodziców przyszła piękna młoda kobieta ze staruszką o lasce i mimo że mówiło się dziękuje nie chcieli wyjść bratowa powiedziała proszę wyjść też nie pomogło więc brat otworzył drzwi i kazał wy…..alać. Każdy decyduje o swojej wierze sam więc po co namawiać?

  • Każdy decyduje o swojej wierze, zwłaszcza jak go rodzice trzymają w kościele nad wanną ze święconą wodą. Wtedy właśnie się decyduje.

 8. to jehowcy powinni być sądzeni za stalking, natręctwo i namawiactwo

 9. Co to za wyznawcy Chrystusa, skoro nauk Jego nie stosują? Zamiast nadstawić drugi policzek, do Sądu poleciała? Gdzie wybaczenie i miłosierdzie? ” Wybaczcie im, bo nie wiedzą co czynią” – słowa Jezusa, którego tak chętnie cytują. jak i całą Biblię. Jak widać na załączonym obrazku- zwykła namolna sekta i tyle.

  • A przepraszam bardzo katolicy to nie wyznawcy Chrystusa? To jest taka sama religia – chrześcijaństwo, wróć do szkoły jeśli tego nie wiesz. I jakoś nie widze, żeby księża nadstawiali policzek, raczej jak pijani rozbijają się swoimi autami to tylko mordy drą ze to nie ich wina i odmawiają dmuchania i utrudniaja czynnosci polocji. I to Rydzyk nawołuje do nienawiści w swoim radiu i oczernia wszystkich i wszystko, co nie jest po jego mysi. A wszystkie posluszne katolickie baranki ślepo w to wierzą. Cale szczęście, że już dawno nie mam nic wspólnego z żadną religią. Mi jednak nigdy nic złego świadkowie nie zrobili, za to o zachowaniu księży można książkę napisać. Więc skończcie pierdzielić te farmazony i znajdźcie sobie inny temat do wymyślania takich niestworzonych historii.

   • Jakiś ty biedny Trolu. To prawdziwe nieszczęście żyć w kraju, gdzie księża piją i drą mordy, nie chcą dmuchać, w którym pijane zakonnice w ciąży w biały dzień przejeżdżają Michników na pasach. gdzie panuje straszny i niezwykle groźny tyran Rydzyk. Dramat. Współczuję CI.. Pozostaje Ci wyjechać do bezwyznaniowej Francji, Belgii, Holandii albo Niemiec 🙁

    • Prawdziwe nieszczęście to czytać takie bezmyślne wypociny ludzi, którzy nakrecają sie na wszystko, co jest różne od ich światopoglądu. Zawsze trzeba znaleźć coś lub kogoś, kto będzie „gorszy”, żeby podbudować swoje ego. Niezależnie, w ktorym kraju.

     • „Prawdziwe nieszczęście to czytać takie bezmyślne wypociny ludzi, którzy nakrecają sie na wszystko, co jest różne od ich światopoglądu”
      ====================================
      Wypisz wymaluj pasuje to do twojej poprzedniej wypowiedzi koleżko.

     • Mówisz o sobie?

    • Kto powiedział, ze ksieża nie chca dmuchać baranku bozy, dmuchaja na plebani ino furczy 🙂

     • Podsłuchiwać to nie ładnie i trąci zboczeniem. Znajdz sobie inną rozrywkę. Może jakiś niewybuch do ogniska wrzucisz?

   • Widać mało wiesz na temat Jehowych, lub jesteś jednym z nich i próbujesz manipulować. To nie ta sama religia skoro odrzuca wiele dogmatów chrześcijańskich. Pismo Św. traktuje wybiórczo na swoje potrzeby stosując psychomanipulację. TO JEST SEKTA założona w 1870 r i sterowana z USA a nie z Watykanu. Ktoś powyżej napisał „…Stoją, nikomu nie wadzą, na tacę nie żebrzą…” Totalna bzdura. Nagabują ludzi przy każdej okazji a na tacę nie zbierają bo nie muszą. Jak trafią jelenia, zmanipulowany cały majątek im przepisze.

    • Uśmiałem się Panie ekspercie.

    • Nie otwieraj drzwi jak przychodza po to bozia dala judasza zeby zerknac czy masz ochote na rozmowe czy nie. Przejdz sie obok tego „wozka” sto razy i nikt nawet ci dzien dobry nie powie bo stoi tam po to zebys sam podszesl jak masz ochote a jak nie to przejdz i nie zwracaj uwagi. Rozum ma niech korzysta wolna wola…inna opcja zaplombowac bramke zeby nikt nie nagabywal i od telwizora nie odcigal:)

  • tych irytujących sekciarzy z zanikiem mózgu powinno się sądzić, a nie chłopaka, ktory chciał oczyścić z nich teren. wejdz z takim w dialog, to nie odczepi się od ciebie do końca życia i nawet gazem pieprzowym tego nie odstraszysz..kiedyś mi się to przytrafiło, durne babsko leciało za mną przez cały park próbując mi wcisnąc swoją ciemnotę…żaluję, że nie miałem mocnego paralizatora albo uzi

  • tak sie składa że „nadstaw drugi policzek ” to nie daj sie prowokowac tylko rób swoje ….wystarczy poczytać 🙂 a oni akurat stoją grzecznie, nie wyzywają ludzi od sortów,lewaków i nie jadą za 1 złoty na granice z różańcem….żałosne

   • Oj jak zabolał ten różaniec. Wśród miliona katoli nikt nikogo nie pobił, nie zgwałcił, straszny kwas i wiocha. Tak nie moożna, trzeba robić larum. Ale tarzanie się naćpanych de-bili w błotku Woodstocka nikomu nie przeszkadza, bo to postęp, nowoczesność i normalność.
    Tak wygląda kodowanie społeczeństwa przez polskojęzyczne media.

 10. Gdybym ja pod brama stanela z jakimis gazetami to bym mandat dostala a im nikt nic nie robi

 11. Ciekawy przypadek. Ale tak mają chyba wszyscy troglodyci. Ludzie sobie grzecznie stoją nikogo nie nagabują ( nie mylić z chodzeniem po domach) dostają w ryj a ludzie się z tego cieszą mówiąc „to za mało”. Faktycznie ta ludzkość idzie w złym kierunku. Szacunek do drugiego i wartości życia leci na łeb na szyje. Jak by wybuchła bomba w którymś ich miejscu spotkań to niektórzy by ogłosili święto narodowe – dlaczego? Bo chodzą po domach i nagabują gdzie tłumaczenie słowa „nagabują” rozumiemy wypowiedzianymi kilkoma zdaniami na które z reguły każdy reaguję „nie dziękuje” a oni sobie grzecznie odchodzą. Bo raczej wątpię żeby ktokolwiek z powyżej komentujących wszedł z nimi głębszą dyskusję. Żółć, żółć i jeszcze raz żółć.

  • Katolicki kraj, katolicki rzad, katolicki naród 🙂 az dziw, że własnie za najlepszej zmiany powstało określenie mowa nienawiści. No ale trole przynajmniej maja robote.

 12. Wysłannik pisu niszczy konkurencje, u nas tylko sukienkowi maja prawo ogłupiac i ograbiac owieczki.

 13. Oczywiście nie ma co generalizować, ale ta sytuacja pokazuje, że agresja wymierzona w odmienność i tak powszechna w ostatnich czasach nie ma nic wspólnego z chęcią obrony przed terroryzmem. Po prostu kretyni chcą się na kimś powyżywać

 14. Brawo Książe, w końcu jesteś sławny!

 15. Dobrze wychowany przez kler zapewne ,jacy nauczyciele taki uczeń.Świadkowie Jehowy do kościołów nie wpadają i do innych miejsc modlitewnych .Nikogo nie napadają ,uczyć się od nich póki nie zapozno.

  • A ty zapewne jesteś idiotą albo złodziejem albo jednym i drugim. ZAPEWNE.
   ZAPEWNE masz wszy, ZAPEWNE wychowany w buszu, wykarmiony przez kozę. ZAPEWNE jaka matka taki syn.
   Jeśłi się pomyliłem to przepraszam, ale ZAPEWNE mogę mieć rację geniuszu.

  • Brama Krakowska to nie miejsce zgromadzeń religijnych ani jednych ani drugich. Za to ksiądz chodzi po domach tylko raz w roku. Jechowe zwłaszcza po pobliskich wioskach potrafią nawet co tydzień zapitalać z ulotkami, zapraszając na swoje zgromadzenia.
   A tu zamiast siać dalej nienawiść, lepiej na czyimś przykładzie wyciągnąć naukę, widząc ile można sobie głupotą narobić problemów, żeby tak samemu nie postępować.

  • trzeba sie uczyc wybijac im zęby i siekać między oczy

 16. Na usługach Rydzyka .

 17. Chlopak zbiera na adwokata ktos pomoze

 18. Operator rodem z New York

  „Będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów ze względu na moje imię..”
  Spełniania się tych słów nie oszukasz..

 19. Nie pierwszy raz śJ padają ofiarą ataków. Brawo dla wymiaru sprawiedliwoścci. Nie dla chamstwa, chuligaństwa, dyskryminacji religijnej czy rasowej.
  Ps. JEZUS był Żydem.

  • Każdy wywodzi się z jakiegoś narodu.

  • A kto Go ukrzyżował ? Nie Żydzi przypadkiem rękami rzymskich legionistów? Głosił nauki, które im nie pasowały i podważały ich pozycję. A jehowi to zwykła sekta podszywająca się pod religię, podobnie jak sataniści.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7601zł 0.8%
  • GBP 4.9014zł 0.22%
  • EUR 4.3049zł 0.19%
  • CHF 3.7746zł 0.54%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Krzysztof Żuk: – Zdobyłem 62,3 procent głosów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Lublina (wideo)
  Do godziny 17 swoje głosy oddało 41,65 % uprawnionych (wideo)
  Zablokował ruch na skrzyżowaniu, bo musiał skręcić w lewo ze środkowego pasa (wideo)
  Centymetry od zderzenia i idealny komentarz radiowy (wideo)
  W kilkanaście sekund ukradli dwa rowery o wartości 35 tys. złotych (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zbiórka na rzecz „Lubelskiego Animalsa” podczas meczu Motoru z Chełmianką
  W Lublinie odbędzie się gala B.ILO Boxing Night. Mamy dla Was wejściówki!
  Dzień Otwarty Targów Ochrony Granic „GRANICE” już 25 października. Wstęp wolny!
  Chcesz poczuć się jak w wehikule czasu? W ostatni weekend października będzie to możliwe!
  W ten weekend nie możesz się nudzić! Sprawdź wydarzenia w Lublinie
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.